تاریخ : شنبه، 27 اسفند ماه، 1390
موضوع : رمان خارجی

دانلود كتاب چهل قانون عشق اثر الیف شفق ارسالي از كاربر ماراشین

دانلود رایگان کتابهای نویسندگان خارجی , كتاب چهل قانون عشق اثر اليف شفق و ترجمه مرضيه احدي , ارسالي از كاربر ماراشین در كتابخانه ياس

 

 

ایلیف شفق متولد 1971 یکی از مهم‌ترین زنان نویسنده ترکیه است که کتاب‌هایش بسیار پرفروش هستند. او در کتاب «چهل قانون عشق» زندگی مولانا را به شکلی مدرن روایت می‌کند.

مولانا جلال‌الدین پیش از آنکه شاعری جهانی شود٬ با احساس پوچی توجیه‌ناپذیری در جدال بود. با وجود هزاران تحسین‌کننده و شاگردانی که داشت٬ مولانا احساس می‌کرد چیزی در زندگی‌اش کم است. درویشی به نام شمس تبریزی پاسخ او بود. این دو یک روح در دوبدن بودند و از نظرعملی هم مرتبه. آنها به بحث‌های گوناگون درمورد خدا٬ انسان وعشق آسمانی پرداختند. دوستی آنها در قرن 13 میلادی زندگی مولانا را تغییر داد.

 

دانلود در ادامه مطلبخلاصه رمان چهل قانون عشق اثر اليف شفق :

الا زن آمریکایی است که احساس خوشبختی نمی‌کند٬ او به‌تازگی کار در آژانس ادبی را آغاز کرده است. دست نویسی به دستش می‌رسد و شروع به خواندن می‌کند٬ این دست‌نویس شرح زندگی مولانا است. شفق در این رمان بین گذشته و زمان حال در حال سفر است٬ بین نورف همپتون در ماساچوست و قونیه در ترکیه در میانه قرن 13 میلادی. او داستان را از زاویه دید چند کاراکتر روایت می‌کند.

شفق برای پرداخت شخصیت مولوی و شمس تبریزی از زندگینامه‌های موجود استفاده کرده است و آنها را در روایتش دوباره زنده کرده است. 40 قانونی که در عنوان کتاب به آن اشاره شده٬ به قانون‌هایی برمی‌گردد که شمس در گذر زمان و زیرپا گذاشتن زمین به آنها رسیده است. قوانینی چون:« شکیبایی به چه معناست؟ بدین معنا که به خار بنگری و گل بینی٬ به ماه بنگری و طلوع بینی... دوستان خدا هیچگاه ناشکیب نمی‌شوند٬ چون می‌دانند  ماه کامل شدن هلال ماه زمان می‌برد.»

 

دانلود كتاب چهل قانون عشق

 


دانلود كتاب چهل قانون عشق اثر الیف شفق , كتاب چهل قانون عشق اثر الیف شفق , چهل قانون عشق

منبع این مقاله : :دانلود رایگان کتاب
آدرس این مطلب : http://yasbooks.com/341/دانلود-كتاب-چهل-قانون-عشق-اثر-الیف-شفق-ارسالي-از-كاربر-ماراشین/