تاریخ : پنجشنبه، 25 اسفند ماه، 1390
موضوع : آموزشهاي متفرقه

دانلود کتابهای آموزش خوشنویسی

دانلود رایگان کتابهای  آموزش خط تحریری ، مراحل و آداب خوشنویسی و کتاب سرمشق‌های نستعلیق در کتابخانه الکترونیکی یاس

 

 

بخشی از کتاب مراحل و آداب خوشنویسی اثر پوریا کیانی فرد :
خوشنویسی به معنی زیبانویسی یا نوشتن همراه با خلق زیبایی است. گاهی درک خوشنویسی به عنوان یک هنر مشکل است. به نظر می‌رسد برای درک و لذت بردن از تجربه بصری خوشنویسی باید بدانیم خوشنویس افزون بر نگارش یک متن، سعی داشته اثری هنری با ارزش‌های زیبایی شناختی خلق کند. از این رو خوشنویسی با نگارش سادهٔ مطالب و حتا طراحی حروف و صفحه آرایی متفاوت است. همچنین از آنجایی که این هنر جنبه‌هایی از سنت را در دل خود دارد باید آن را تا حدی از تایپوگرافی که مبتنی بر ارزش‌های گرافیکی مدرن و کارهای چاپی است متمایز کرد.
 

نام کتاب توضیحات موضوع حجم صفحه
آموزش خط تحریری مجله آموزش هنر آموزش متفرقه 246 KB 5
مراحل و آداب خوشنویسی پوریا کیانی فرد آموزش متفرقه 357 KB 47
سرمشق‌های نستعلیق عباس اخوین آموزش متفرقه 6.94 MB 108


دانلود در ادامه مطلببخشی از کتاب سرمشق‌های نستعلیق عباس اخوین :
عباس اخوین، هنرمند و خوشنویس صاحب نام معاصر است، که از سال ۱۳۵۹ با کسب درجه استادی از انجمن خوشنویسان ایران تا به امروز در کسوت استادی به تعلیم و تعلم دوستداران خط نستعلیق پرداخته‌است. از او کتاب‌ها و آثار متعددی به چاپ رسیده‌است. وی در نمایشگاه‌های مختلف، گروهی و انفرادی در ایران و خارج از کشور شرکت داشته‌است.
کتاب‌هایی که از ایشان قبل از انقلاب اسلامی به چاپ رسیده‌است، عبارتند از: گنجینه معرفت، پویه، رها، کتاب ارث، التفاصیل، عجایب الحکایات. کتاب‌هایی که بعد از انقلاب به چاپ رسیده‌است، عبارتند از: سرمشق‌های نستعلیق در ۳ جلد، یک عمر نستعلیق و مرقع آن، مرقع بحر عشق، یادنامه نمایشگاه خط، گزیده سخنان خواجه عبدالله انصاری، رباعیات اوحدالدین کرمانی، پیام غدیر، دیوان حافظ همراه با نقاشی‌های محمود فرشچیان که بیش از ده نوبت بچاپ رسیده‌است. رباعیات خیام در دو نوبت، در نوبت اول ۹۵ چلیپا با مینیاتورهای استاد جلالی سوسن آبادی و نیز در نوبت دوم ۱۲۵ چلیپا با تذهیب‌های جداگانه به‌چاپ رسیده‌است که اثری بسیار نفیس می‌باشد، مرقع زلف دلبر، کتاب سر زلف خط به‌مناسبت چهارصدمین سال صدرنشینی میرعماد الحسنی در سال ۱۳۸۳ به ابتکار و هزینه مرکز کتابت و تعلیم ایران، کتابت دیوان حافظ برای بار دوم در سال ۱۳۸۶ و در نهایت دفتر اول مثنوی، از آثار ماندگار و ارزشمند بخط عباس اخوین می‌باشد.

 

نام کتاب توضیحات موضوع حجم دریافت فایل
آموزش خط تحریری مجله آموزش هنر آموزش متفرقه 246 KB دانلود
مراحل و آداب خوشنویسی پوریا کیانی فرد آموزش متفرقه 357 KB دانلود
سرمشق‌های نستعلیق عباس اخوین آموزش متفرقه 6.94 MB دانلود

 

 


دانلود, کتابهای, آموزش, خط ,تحریری, آداب ,خوشنویسی ,کتاب, سرمشق‌های, نستعلیق

منبع این مقاله : :دانلود رایگان کتاب
آدرس این مطلب : http://yasbooks.com/248/دانلود-کتابهای--آموزش-خوشنویسی/