دانلود رایگان کتاب
دانلود رایگان کتابهای نادر ابراهیمی

تاریخ : سه شنبه، 23 خرداد ماه، 1391   موضوع : رمان ایرانی

دانلود رایگان کتابهای نویسندگان ایرانی ، کتابهای بار دیگر شهری که دوست میداشتم , دشنام , خوبها کمی پایین تر زندگی می کنند و کتاب یک عاشقانه آرام اثر نادر ابراهیمی در کتابخانه یاس

 

نادر ابراهیمی در ۱۴ فروردین سال ۱۳۱۵ در تهران به‌دنیا آمد.نوشتن را از ۱۶ سالگی آغاز کرد. در سال ۱۳۴۲ نخستین کتاب خود را با عنوان ” خانه‌ای برای شب” به‌چاپ رسانید که داستان «دشنام» در آن با استقبالی چشمگیر مواجه شد. تا سال ۱۳۸۰ علاوه بر صدها مقالهٔ تحقیقی‌ و نقد، بیش از صد کتاب از او چاپ و منتشر شده‌است که دربرگیرندهٔ داستان بلند (رمان) و کوتاه، کتاب کودک و نوجوان، نمایش‌نامه، فیلم‌نامه و پژوهش در زمینه‌های گوناگون است. ضمن آن‌که چند اثرش به زبان‌های مختلف دنیا برگردانده شده‌است. ابراهیمی در زمینهٔ ادبیات کودکان، جایزهٔ نخست براتیلاوا، جایزهٔ نخست تعلیم و تربیت یونسکو، جایزهٔ کتاب برگزیدهٔ سال ایران و چندین جایزهٔ دیگر را هم دریافت کرده‌است. او همچنین عنوان «نویسندهٔ برگزیدهٔ ادبیات داستانی ۲۰ سال بعد از انقلاب» را به‌خاطر داستان بلند و هفت‌جلدی «آتش بدون دود» به‌ دست آورده‌است.

 

معرفی کتاب بار دیگر شهری که دوست می داشتم نوشته نادر ابراهیمی :

این کتاب شامل سه بخش : باران رویای پاییز ، پنج نامه از ساحل چمخاله به ستاره آباد و پایان باران رویا است که می توان عاشقانه ترین بخش آن را باران رویای پاییز دانست.
این کتاب در کنار کتاب " یک عاشقانه آرام " از زمره عاشقانه ترین کتاب های نادر ابراهیمی است که با توجه به حجم کمی (110صفحه) که دارد از تاثیرگذاری چشمگیری برخوردار است.
بار دیگر شهری که دوست می داشتم ، داستان عاشقی پسر مردی کشاورز است که سخت دلباخته دختر خان شده است و هنگامی این داستان را روایت می کند که عشقش (هلیا) پس از گذر روزها از فرارشان از شهری که در آن کودکی خود را به دست جوانی سپرده بودند ، او را تنها رها کرده و به خانه بازگشته بود.مرد عاشق به شهری باز می گردد که روزگاری به خاطر عشقش از آن گریخته بود و از آن طرد شده بود.به شهری که دوستش می داشت...و می گوید هیچ عشقی ماندگارتر از عشق به خاک نیست...حتی عشقی که برایش از خاکت بگذری !
هر چند مضمون این کتاب دست مایه فیلم های فارسی و داستان های بیشماری بوده است ، با این همه این بار نادر ابراهیمی با نثری متفاوت ، لطیف و سرشار از احساس آن را به رشته تحریر درآورده است.

 

نام کتاب نویسنده موضوع حجم صفحه
بار دیگر شهری که دوست میداشتم نادر ابراهیمی رمان ایرانی 2.60 MB 98
دشنام نادر ابراهیمی رمان ایرانی 61.8 KB 3
خوبها کمی پایین تر زندگی می کنند نادر ابراهیمی رمان ایرانی 141 KB 12
یک عاشقانه آرام نادر ابراهیمی رمان ایرانی 2.45 MB 118
 

دانلود در ادامه مطلب

بخشی از کتاب یک عاشقانه آرام اثر نادر ابراهیمی :

مگذار که عشق ، به عادتِ دوست داشتن تبدیل شود !
مگذار که حتی آب دادنِ گلهای باغچه ، به عادتِ آب دادنِ گلهای باغچه بدل شود !
عشق ، عادت به دوست داشتن و سخت دوست داشتنِ دیگری نیست ، پیوسته نو کردنِ خواستنی ست که خود پیوسته ، خواهانِ نو شدن است و دیگرگون شدن.
تازگی ، ذاتِ عشق است و طراوت ، بافتِ عشق . چگونه می شود تازگی و طراوت را از عشق گرفت و عشق همچنان عشق بماند ؟
عشق، تن به فراموشی نمی سپارد ، مگر یک بار برای همیشه .
جامِ بلور ، تنها یک بار می شکند . میتوان شکسته اش را ، تکه هایش را ، نگه داشت . اما شکسته های جام ،آن تکه های تیزِ برَنده ، دیگر جام نیست .
احتیاط باید کرد . همه چیز کهنه میشود و اگر کمی کوتاهی کنیم ، عشق نیز .
بهانه ها جای حسِ عاشقانه را خوب می گیرند..

 

نام کتاب نویسنده موضوع حجم دریافت فایل
بار دیگر شهری که دوست میداشتم نادر ابراهیمی رمان ایرانی 2.60 MB دانلود
دشنام نادر ابراهیمی رمان ایرانی 61.8 KB دانلود
خوبها کمی پایین تر زندگی می کنند نادر ابراهیمی رمان ایرانی 141 KB دانلود
یک عاشقانه آرام نادر ابراهیمی رمان ایرانی 2.45 MB دانلود
 

 

 

دانلود رایگان کتابهای نویسندگان ایرانی ، کتابهای بار دیگر شهری که دوست میداشتم , دشنام , خوبها کمی پایین تر زندگی می کنند , کتاب یک عاشقانه آرام اثر نادر ابراهیمی , کتابخانه یاس
منبع این مقاله : دانلود رایگان کتاب

http://yasbooks.com/

آدرس این مقاله :
http://yasbooks.com/412/دانلود-رایگان-کتابهای-نادر-ابراهیمی/