دانلود رایگان کتاب
دانلود رایگان کتابهای رومن گاری

تاریخ : سه شنبه، 29 فروردين ماه، 1391   موضوع : رمان خارجی

دانلود رایگان رمانهای خارجی ، رمانهای لیدی ال و پیمان سپیده دم  از رومن گاری در کتابخانه یاس

 

رومن کاسو که بعد ها اسم مستعار رومن گاری (گری) را برای خود انتخاب کرد نویسنده ایست توانا که در هشتم ماه مه 1914 در شهر موسکو از مادری اهل لیتوانی و پدری روسی به دنیا آمد.گاری در طول زندگی پربار ادبیش 21 رومان با نام حقیقی، یک رومان با نام مستعار فوسکو سینی بالدی و چهار رومان با نام مستعار امیل آژار نوشت . رومن گاری تنها نویسنده ایست که دو بار موفق به دریافت جایزه ادبی گنکور شده است زیرا این جایزه تنها یکبار به هر نویسنده داده خواهد شد. ولی او یکبار با نام حقیقی (کتاب ریشه های آسمان) و بار دیگر با نام مستعار امیل آژار (کتاب زندگی در پیش رو) این جایزه را برد . رومن گاری این موضوع را بعد ها در کتاب زندگی و مرگ امیل آژار فاش کرد .رومن گاری در دوم دسامبر 1980 یکسال پس از افسردگی و خودکوشی همسرش (جین سیبرگ) که در سال 1979 انجام گرفت به زندگی خود پایان داد . در کتاب شب آرام خواهد بود (زندگینامه) نوشت بخاطر همسرم نبود دیگر کاری نداشتم.

 

معرفی کتاب لیدی ال اثر رومن گاری :

لیدی ال" عنوان کتابی است از "رومن گاری" که درونمایه اصلی آن را رویارویی عشق و ایده آل های عقیدتی تشکیل می دهد. داستان یک ماجرای عاشقانه در اواخر قرن نوزدهم. دختر جوانی به نام آنت که همانند هر دختر دیگری دلباخته مردی جوان می شود و غرق در نیاز و خواهش بوسه و نوازش و توجه است و پسری به نام آرمان که شدیداً پایبند به اصول و اعتقادات سیاسی و مبارزاتی خود است. او آنارشیست جوانی است که صادقانه زندگی اش را برای بهبود اوضاع جهان فدا می کند.او برای رهایی میلیون ها انسان از چنگال دولت های حاکم و برقراری برابری و برادری تا پای جان تلاش می کند.
عشق سرنوشت این دو جوان را بهم پیوند می دهد. عاشق می شوند و دل می بازند اما می باید از بین طلب معشوق و کامیابی احساسی و آرمانخواهی مفرط و پایبندی به عقاید یکی را برگزید. یکی سودای رسیدن به محبوب را در سر می پروراند و دیگری آرزوی نابودی حکومت های خونخوار و مستبد از روی زمین را در ذهن دارد.اما نمی توان در آن واحد سودای پاکسازی دنیا از نابرابری را داشت و خود را وقف مردم کرد و همزمان تمام و کمال از آن ِ معشوقی بود که سرتا پا خواهش است.اینجاست که باید تلخ ترین انتخاب ممکن صورت بگیرد.

 

نام کتاب نویسنده موضوع حجم صفحه
لیدی ال رومن گاری رمان خارجی 866 KB 102
پیمان سپیده دم رومن گاری رمان خارجی 3.68 MB 444

 

دانلود در ادامه مطلب

معرفی کتاب پیمان سپیده دم اثر رومن گاری :

کتاب در حقیقت زندگی نالمه رومن گاری از زبان خودش از زمان کودکی وی تا پایان جنگ جهانی می باشد . کتاب به صورت مجمو عه ای از داستان کوتاه های پیوسته آورده شده و محوریت زیادی بر روی رابطه پرمهر و عاشقانه رومن گاری با مادرش دارد . او به دید طنزی به وقایع نگاه می کنه ، نکات فوق العاده جذابی را بازگو می کنه و تاثیر مادرش بر موفقت هاش را به تفصیل شرح می ده .

من خیلی خوشم اومد . کتاب فوق العاده ای بود خیلی روون و زیبا نوشته شده بود . حس طنزش و نکات اشاره شده بهش را دوست داشتم . واقعا کتاب قشنگی بود .
در حقیقت زندگی فقیرانه و سختی داشته رومن در کنار مادری که برای رستگاری فرزندی که به نبوغش ایمان داشته حاضر بوده هر کاری بکنه .
کاری که مادرش در اخر داستان انجام می داد واقعا شورانگیز بود اوج عشق و نبوغ مادری را نشان می داد .
چیزهای باحالی می گفت . می گفت که مادرم که می دونست با من اختلاف سنی زیادی داره و به احتمال زیاد توی جوونی من می میره نباید اونقدر به من محبت و توجه می کرد چون جوری منو از عشق و توجه لبریز کرد که باعث شد تا اخر عمر آرامش نداشته باشم چون همیشه دنبال همون قدر عشق و علاقه بودم و پیدا نمی شد . چیزی را بیشتر از یک بار نمی شه تجربه کرد .

" ... با درجه‌ی سروانی بر دوش کت سیاه، با کلاه بر روی چشم، با حالتی خشن‌تر از همیشه به‌خاطر فلج صورت، رمانم به فرانسوی و به انگلیسی در کوله‌پشتی که پر از بریده‌های روزنامه بود و در جیبم با نامه‌ای که درهای حرفه‌ی دیپلماتیک را به رویم باز می‌کرد و با مقدار کافی سرب در بدن برای آن‌که وزنه‌ای باشد، سرمست از امید، جوانی، اطمینان و مدیترانه، ایستاده، سرانجام ایستاده در روشنایی، بر ساحلی مبارک که هیچ دردی، هیچ فداکاری و هیچ عشقی هرگز در باد رها نمی‌شد... پس از آن‌که آبرومندی جهان را ثابت کرده‌بودم به خانه برمی‌گشتم... "

رومن گاری خواننده را در تمام طول کتاب می‌خنداند تا در پایان اشکش را دربیاورد. این کتاب که ترجمه‌ی دیگری هم از آن با نام "میعاد در سپیده‌دم" چاپ شده، به نوعی زندگی‌نامه‌ی خودنوشت نویسنده است و پیمان عشقی که بین او و مادرش بوده. مادری که در طول تمام سختی‌ها و تنهایی‌ها و مهاجرت‌ها تنها به این فکر می‌کرده که پسرش باید "کسی" بشود و همه‌ی همّ و غمش را در این راه می‌گذارد و حتی پیش از مرگ شغل پسرش را هم تعیین و تضمین می‌کند. این کتاب را بارها خوانده‌ام و هربار به اندازه‌ی بار اول خندیده‌ام، گریه کرده‌ام و لذت برده‌ام.

 

نام کتاب نویسنده موضوع حجم دریافت فایل
لیدی ال رومن گاری رمان خارجی 866 KB دانلود
پیمان سپیده دم رومن گاری رمان خارجی 3.68 MB دانلود

 

 

 

دانلود رایگان رمانهای خارجی ، رمان لیدی ال , رمان پیمان سپیده دم , دانلود رایگان رمانهای رومن گاری
منبع این مقاله : دانلود رایگان کتاب

http://yasbooks.com/

آدرس این مقاله :
http://yasbooks.com/396/دانلود-رایگان-کتابهای-رومن-گاری/